Gospodarstwo domowe

Ostatnio przeglądane

Szukaj

ASTRONIK

WIELOFUNKCYJNY ODSTRASZACZ ZWIERZĄT NA PSY, KOTY itp.

AS1776

Nowy

Więcej informacji

Wielofunkcyjny odstraszacz zwierząt na 70m2 - Działa na psy i koty! 

Odstraszacz zwierząt U-129 to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych psów, kotów, kun i innych zwierząt z Państwa posesji. Jest to połączenie odstraszacza ultradźwiękowego, świetlnego i dźwiękowego. W zależności od sytuacji, może działać zarówno automatycznie jak i przy pomocy fotokomórki czułej na ruch. Urządzenie może być stosowane w pomieszczeniach zamkniętych: w mieszkaniach, domach, restauracjach, hotelach, biurach itp. jak i na wolnym powietrzu (przy zapewnieniu odpowiednich warunków).  

Swoją bardzo wysoką skuteczność działania urządzenie zawdzięcza połączeniu trzech trybów pracy. Urządzenie jest bardzo czułe. Może być również stosowane jako alarm dźwiękowy, nie tylko w celu odstraszania zwierząt ale i nieproszonych gości na Państwa posesji. 

W urządzeniu nie są wykorzystywane żadne chemikalia, ani trucizny, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla ludzi i zwierząt domowych!


Urządzenie odstrasza również małe i większe gryzonie (np. szczury i myszy). Jak wynika z badań laboratoryjnych, fale ultradźwiękowe atakują układ słuchowy i układ nerwowy najczęściej spotykanych szkodników, wywołując u nich ból i dyskomfort oraz wytwarzając nieprzyjazne środowisko, do którego nie są one w stanie się przystosować. Dzięki zastosowaniu odstraszacz ultradźwiękowego, można usunąć szkodniki w sposób nieinwazyjny! 

Odstraszacze nie działają przez ściany albo ich działanie może być w takim przypadku nieskuteczne. Zasięg podany w opisie dotyczy powierzchni nie oddzielanej ścianami (np. hala magazynowa, stodoła, domek letniskowy).

 

Odstraszacz ten jest najbardziej uniwersalnym i wielofunkcyjnym ale przy tym bardzo skutecznym urządzeniem tego typu! 

Sposób użycia: 

1. Włóż baterię lub podłącz urządzenie do gniazdka sieciowego. 8 diod LED zacznie migać, sygnalizując obecność zasilania. 2 sekundy później urządzenie jest gotowe do pracy.

2. Użytkownik może wybrać tryb pracy odpowiedni do danego środowiska. W tym celu, po włączeniu zasilania, należy nacisnąć i przytrzymać przycisk włącznika (czarny okrągły), aby wejść w funkcję wyboru trybu pracy, a następnie nacisnąć przycisk włącznika, aby wybrać tryb pracy (dioda żółta, dioda zielona (światło stałe), dioda czerwona (światło stałe), dioda czerwona (migająca) i dioda zielona LED (migająca)).

3. Stosownie do wybranego trybu pracy, potrzebnych jest około 10 sekund na wejście w tryb alarmowy, kiedy pasywny czujnik podczerwieni obiektu uruchomi funkcję; praca jest kontynuowana, a po 30 sekundach urządzenie ponownie wchodzi w tryb alarmu (dotyczy pierwszych czterech trybów, gdyż oparte są one na pracy pasywnego czujnika podczerwieni). Po wybraniu piątego trybu pracy (długotrwała emisja fal ultradźwiękowych) praca odbywa się automatycznie.

4. Po upływie około 10 sekund pracy urządzenia dioda wskaźnikowa wyłącza się (lecz urządzenie pracuje nadal).

5. Aby wyłączyć zasilanie (i wszystkie diody), naciśnij i przytrzymaj czarny okrągły przycisk znajdujący się przy diodach. Urządzenie przestaje pracować.

 

Tryby pracy:

Urządzenie może emitować silnie pulsujące fale ultradźwiękowe o wysokim natężeniu służące do odstraszania zwierząt (np. kotów, psów, lisów, myszy, szczurów, ptaków, kun i innych) za pomocą przycisku regulacji funkcji ( czarny okrągły przycisk ) zgodnie z aktualnymi potrzebami.

 

Wielofunkcyjny odstraszacz zwierząt może pracować, zgodnie z wyborem użytkownika, w dwóch schematach: automatycznym lub wyzwalanym przez pasywny czujnik podczerwieni:


Tryb 1 ze świecącą diodą żółtą: fale ultradźwiękowe + alarm + pulsacja
Tryb 2 ze świecącą diodą zieloną (światło stałe): pulsacja
Tryb 3 ze świecącą diodą czerwoną (światło stałe): fale ultradźwiękowe + alarm
Tryb 4 z migającą diodą czerwoną: świecenie diody przez 30 sekund
Wszystkie powyższe 4 tryby są wyzwalane przez pasywny czujnik podczerwieni.


Tryb 5 z migającą diodą zieloną: długotrwała automatyczna emisja fal ultradźwiękowych (bez wyzwalania przez pasywny czujnik podczerwieni)

 

 

1. Jeżeli pomieszczenie nie będzie przez dłuższy czas użytkowane, należy wyjąć wtyczkę urządzenia z gniazdka zasilającego lub wyciągnąć baterię.
2. Należy mieć na uwadze, że fale akustyczne nie przechodzą przez meble lub inne przedmioty. Upewnij się, że wylot emitera urządzenia nie jest zasłonięty przez znajdujące się wokół przedmioty.
3. Należy unikać dłuższej pracy urządzenia w warunkach wilgotności i nie dopuszczać do jego zanurzenia w wodzie.
4. Aby umożliwić długotrwałą pracę urządzenia, zalecamy stosowanie zasilacza (DC 9V, 600mA), o ile pozwalają na to warunki otoczenia.

 Dane techniczne:

- Zasilanie: 2 X bateria 9V lub zasilacz sieciowy 9V (baterii nie ma w zestawie - zestaw z bateriami znajduje się na innej aukcji)

- Obszar działania pasywnego czujnika podczerwieni: 70 m2 (w linii prostej ok. 8,5 m)

- Obszar działania pasywnego czujnika podczerwieni: kąt rozproszenia 110 stopni

- Zakres częstotliwości: 15-26 kHz

- Częstotliwość akustyczna: ok. 7 kHz

- Ciśnienie akustyczne wyjściowe: 110 dB

- Gwarancja: 2 lata

 

W zestawie nie ma baterii. Na innych naszych aukcjach można zakupić odstraszacz z zestawem 2x bateria 9V.

GWARANCJA 24 m-ce

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

WIELOFUNKCYJNY ODSTRASZACZ ZWIERZĄT NA PSY, KOTY itp.

WIELOFUNKCYJNY ODSTRASZACZ ZWIERZĄT NA PSY, KOTY itp.

Napisz opinię